Sale szkoleniowe

19 stycznia, 2015 Admin Blog na Uboczu

Nie ma dnia by gdzieś nie odbywały się jakieś szkolenia. Organizowane są wyjazdy pracownicze, letnie praktyki, wykłady. Wszystkie te i wiele więcej okazji wymaga aby sale szkoleniowe były przyjazne zarówno dla prowadzących jak i słuchaczy.

Standardowo sala szkoleniowa powinna być na tyle duża by pomieścić wszystkich uczestników spotkania. Inne niezbędne do przeprowadzenia szkolenia przedmioty mogą zostać do niej przyniesione. Ważne aby znajdowały się w sali położone w niedalekiej odległości od prowadzącego gniazdka elektryczne.

Kiedyś sale szkoleniowe wyglądały podobnie. Było biurko i tablica papierowa lub tradycyjna. Dziś już to się zmienia. Standardem są projektory a nawet tablice interaktywne wspomagające cały proces nauki. To wymusza również konieczność zrobienia dodatkowego miejsca zarezerwowanego dla osoby prowadzącej, ponieważ całość sprzętu musi zostać dodatkowo połączona kablami elektrycznymi. 14766427825_900402887e_tPrzydają się również kable VGA dzięki którym możliwie jest połączenie na przykład komputera z projektorem lub tablicy interaktywnej z projektorem i komputerem. Warto mieć nawet pod ręką awaryjny zapas tych kabli.

Standardem jest, że uczestnicy spotkania siedzą na przeciwko tablic i projektorów. W przypadku tablic niejednokrotnie mogą sami brać udział w ich obsłudze, dlatego istotne jest, żeby było to komfortowe. Nie jest przyjemnie przeciskać się pomiędzy ławkami i krzesłami, a potem jeszcze obijać się plecami o inne przedmioty rozstawione wokół. Musi być miejsce na to, aby je wygodnie przesunąć jak również pozwolić innym uczestnikom dobrze widzieć co dzieje się przy tablicy z każdego miejsca sali.
Sala powinna również zostać wyposażona w rolety na oknach tak, aby możliwa była regulacja natężenia światła.

Comments are currently closed.